Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

"החרדים מאיימים על ההגמוניה של גבי גזית"

21 באפריל 2010 בתקשורת | תגובות

איש התקשורת החרדי, דודי זילברשלג, מסביר ל-ynet מה הביא את השדר גבי גזית לצאת למתקפה חריפה על הציבור החרדי, ומזהיר: החילונים המתונים יותר מסוכנים. וגם: האם ימשיך להתראיין בתוכניתו של גזית?

קובי נחשוני

השתלחותו של גבי גזית בחרדים והסערה התקשורתית-מגזרית שבאה בעקבותיה, תפסו את דודי זילברשלג במקום טוב באמצע: מצד אחד מסבירן חרדי המופיע מעת לעת באותה תכנית בוקר, ומצד שני אחד המוכיחים בשער בציבור החרדי – בעיקר נגד אותם שורפי פחים ודגלים שעליהם יצא קצפו של השדרן. התובנות שלו: גזית חש מאויים מהישראליזציה החרדית ולכן בוחר לתקוף; המיינסטרים החרדי מודאג בעיקר מההכללה עם הקיצוניים ופחות מההסתה.

"אני מתראיין אצלו בכל מיני הזדמנויות, ותמיד יש אצלו בתכנית רוח תקיפה כלפי החרדים", אומר זילברשלג ל-ynet על גבי גזית, "הוא פשוט לא מוכן לקבל את הציבור החרדי כמי שמוביל שליחויות מסויימות שתואמות את האידיאולוגיה שלו. אני עצמי יצאתי בדרך כלל בזול מהשיחות איתו, אבל זה רק משום שהוא מבדל אותי משום מה מהציבור החרדי כולו".

זילברשלג טוען כי התקשורת כולה אוחזת בגישה פסולה זו של "אתה לא כמו כולם", ואף שהוא עצמו "ניצל" בזכות כך מהתקפותיו של גזית ואחרים, מדובר לדעתו בבעיה רצינית: "אצל החרדים הטובים הם תמיד יוצאי הדופן ואילו אצל הישראלים הרעים הם יוצאי הדופן".

"הסיפור שהשתיק את גבי"
בכל מקרה הוא מצהיר כי ימשיך לעלות לשידור בתוכנית, וגם מספר על כמה ניצחונות קטנים על המגיש: "היה אצלו פעם ראיון מאוד תוקפני על ריבוי הילודה. סיפרתי לו על חבר שלי, תושב ציריך, שאשתו עברה כמה לידות ולא הצליחה להרות עוד. הם הלכו לרופא נשים ממוצא גרמני, וכשזה שמע שיש להם כבר ארבעה ילדים, שאל: מה זה? כמה עוד אתם רוצים? האישה ענתה לו בלי להתבלבל: מה זאת אומרת? שישה מיליון! הסיפור הזה שיתק והשתיק את גבי גזית לכמה דקות".

כאיש הסברה חרדי, משוכנע זילברשלג כי "הסכנה בדברים מתונים יותר נגד החרדים – כמו שכותב למשל יאיר לפיד – גדולה עשרות מונים על אלה של גבי גזית". ההסבר: "רוב הציבור אוטם את אוזניו מול אמירות קיצוניות כמו ששמענו היום, מתוך תחושה שמאחוריהן מסתתרת שנאה פתולוגית. לעומת זאת הדברים המתונים יותר נתפסים כענייניים ולכן מתקבלים יותר".

דודי זילברשלג טוען כי את התופעות השליליות אליהן התייחס גזית מוקיעים גם החרדים, ובצורה חריפה בהרבה. "בשיחות סלון או שיחות מקווה אתה תשמע התבטאויות הרבה יותר חריפות מאשר 'תולעים' נגד אותם שורפי דגלים, תוקפי אוטובוסים ומציתי פחים", אמר, "תנסה להקשיב טוב מה אומרים עליהם הח"כים החרדים". לדבריו, "דברי גבי גזית נגעו בנקודה הכי רגישה שלנו, כי אנחנו יודעים שהחבר'ה האלה מוציאים את דיבתנו רעה. לעשות את כולנו חלק מהם זה העלבון הכי גדול, ולכן ההתקוממות כל כך גדולה".

"אני מוכן להגן בשצף קצף על זכותם של סאטמר לעשות עצרות נגד הציונות, כולל ביום העצמאות", מבהיר זילברשלג, "יש להם עמדות

ברורות נגדה, בדיוק כמו אלה שנגד הכיבוש וצה"ל ומפגינים בבילעין". עם זאת הוא טוען: "שריפת הדגל היא עבירה על החוק, ומעבר לכך זהו רק רצון להרגיז ולהוציא מהכלים את אלה שכן מאמינים בו ובכך להרבות ריב ומדון".

וגבי גזית? "אני מסוגל להבין אותו", הוא פוסק, "לציבור החרדי יש אפס אחוזי ירידה מהארץ, כל הזמן רק עולים ממנו עוד ועוד, והוא בתהליך התקדמות בשוק העבודה הישראלי. מהמקום של גזית, החרדיות מאיימת ומפחידה, מספרית ודמוגרפית, והוא וחבריו מאבדים את ההגמוניה. בעוד שנים לא מעטות החרדים יהיו הגורם הדומיננטי במדינת ישראל ויש כאלה שלא סובלים את זה".

מקור: Ynet

 


תגובה